مدارس فوتبال با تفکرات جدید و علمی راه‌اندازی می‌شود

مدارس فوتبال با تفکرات جدید و علمی راه‌اندازی می‌شود

 

مرکز آموزش آنلاین پرسپولیس_طرح مشاوره متخصصین صنعت و مدیریت_گروه تربیت بدنی :

مشاور عالی در امور آموزشی، پژوهشی و پزشکی باشگاه پرسپولیس گفت: مدارس فوتبال پسران و دختران تحت برند پرسپولیس به شکل علمی و آکادمیک در دستور کار باشگاه قرار گرفته است. این مساله پیرو تفکرات عاقبت اندیش و آینده‌نگر مدیریت باشگاه در راستای برنامه‌های توسعه علمی فوتبال انجام می‌شود که باشگاه پرسپولیس در آن پیشتاز و نوآور بوده است.

سودی: مدارس فوتبال دختران و پسران با تفکرات جدید و علمی راه‌اندازی می‌شود

داریوش سودی در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، اظهار داشت: گسترش و توسعه پایدار در رشته ورزشی فوتبال نیازمند علمی کردن فعالیت‌های آن در تمام حوزه‌ها و آموزش درست و آکادمیک از سنین نونهالی است. فیفا نیز به شدت روی این مسائل تاکید دارد. باشگاه پرسپولیس هفت سال پیش از این، با راه‌اندازی مرکز علمی کاربردی پرسپولیس، خود را به عنوان مجموعه پیشتاز برای علمی کردن ورزش و فوتبال ایران معرفی کرد و بعد از وقفه‌ای که پیش آمد در دوره اخیر و پس از تغییراتی که به وجود آمد بار دیگر  در این مسیر قرار دارد.

وی افزود: مدیر عامل و هیات مدیره باشگاه روی این مسائل تاکید ویژه‌ای دارند. طبق همین رویکرد راه‌اندازی مدارس فوتبال و صدور مجوز برای فعالیت این مدارس با «برند پرسپولیس» با تعریف و سازماندهی جدید در دستور کار قرار گرفته است.

سودی ادامه داد: دانشگاه پرسپولیس فعالیت خود را در 40 رشته مانند مربیگری حرفه‌ای فوتبال و فوتسال، ماساژ ورزشی، حقوق و روانشناسی ورزشی، کاریو پرکتیک، آنالیز فوتبال، خبرنگاری ورزشی و … آغاز کرده بود. بسیاری از رشته‌ها برای اولین بار در سطح دانشگاهی مطرح می‌شدند و این از نوآوری‌های پرسپولیس بود. اکنون نیز پیرو تفکر عاقبت‌اندیش مدیر عامل و هیات مدیره پرسپولیس با نیت استفاده از پتانسیل بازیکنان داخلی جهت پیشرفت باشگاه، مدارس فوتبال در سراسر کشور، با «برند پرسپولیس» راه‌اندازی می‌شود. البته مدارس فوتبال در هر دو بخش دختران و پسران خواهد بود.

وی در ادامه گفت: از مزایای این طرح استفاده باشگاه و آکادمی فوتبال پرسپولیس از پتانسیل نونهالان و نوجوانان سراسر کشور، بی‌نیاز شدن از بازیکنان خارجی در سال‌های آینده، جلوگیری از خروج ارز و به جای آن، صدور بازیکن و ارزآوری است.

مشاور عالی باشگاه در امور آموزس، پژوهش و پزشکی خاطرنشان کرد: خروج پرسپولیس از عرصه تیم‌داری و ورود به باشگاه‌داری نوین در حد نام پرسپولیس پیرو وصیت آقای جعفر کاشانی، ایجاد اشتغال فراگیر و به فعل رساندن این امر، برگزاری لیگ پرسپولیس بین مدارس فوتبال، شناسایی استعدادها و انتخاب بازیکنان در این لیگ، جهت حضور در تیم‌های پایه پرسپولیس از دیگر نتایج این طرح خواهد بود.

داریوش سودی اضافه کرد: البته مدارس فوتبال یکی از طرح‌هایی است که در راستای برنامه‌های توسعه‌ای و علمی باشگاه پرسپولیس است. چنانکه در اقدام دیگری دوره‌های آموزش آنلاین هم به مرحله اجرایی رسیده است. این دوره‌ها بستری فوق‌العاده هستن تا علوم مرتبط به ویژه در بخش فوتبال بدون محدودیت‌های دست و پاگیر و بازدارنده در اختیار علاقمندان قرار بگیرد و زیر ساخت قویتری را برای فعالان این عرصه و همچنین نیروهای جدید فراهم آورد. علم فوتبال دیگر به طور خاص در دوره‌های مربیکری خلاصه نمی‌شود و همه بخش های مرتبط باید با تقویت بنیه علمی خود به افزایش کارایی و راندمان منجر شوند. رویکرد ما چه در دانشگاه پرسپولیس و چه در دوره های اموزش آنلاین، کنار هم قرار دادن کار و تجربه و علم در کنار یکدیگر است.

همچنین در ارتباط با مدارس فوتبال و در راستای مسوولیت‌های اجتماعی باشگاه همچنین از چندین چهره خوشنام دعوت به عمل می‌آوریم تا برای راه‌اندازی مدارس فوتبال در شهرستان‌های محروم و دور افتاده و همچنین برای کودکان کار، بی سرپرست یا بد سرپرست وارد گود شوند.

داریوش سودی در پایان تصریح کرد: متقاضیان راه‌اندازی مدارس فوتبال دختران و پسران برای دریافت لینک ثبت نام جهت دریافت مجوز، می‌توانند عدد 6 را به سامانه 20006666 ارسال کنند. البته ما با توجه به اهمیتی که برای بحث آموزشی و علمی قائل هستیم برای صدور مجوزها، مدارس دولتی و غیر انتفاعی را در اولویت قرار داده‌ایم.

افرادی که توانایی تدریس در زمینه های ورزشی های تخصصی و یا در زمینه های عمومی دارند لطفا به سایت زیر مراجعه نمایند و با شماره 66176196-021 تماس حاصل نمایند .

www.perspolis.ipcce.ir