نگاهی به معروف‌ترین ایجنت ورزش دنیای فوتبال

نگاهی به دو نفر از معروف‌ترین ایجنت ورزش دنیای فوتبال:

 

خورخه مندز ایجنت فوتبال

 

نام خورخه مندز این سال‌ها بیشتر در انتقال کریس رونالدو برده شده است.

خورخه مندز ایجنت  معروف پرتغالی از سال ۱۹۹۶ به‌عنوان ایجنت رسمی کار خود را آغاز کرده است. مندز به‌عنوان یک شخص حقوقی در قالب یک شرکت کارگزاری پرتغالی فعالیت می‌کند.

اولین انتقال مندز انتقال نونو اسپریتو از ویتوریو گیمارش به دیپورتیو لاکرونیا بوده است اما معروف‌ترین انتقال او که باعث مشهور شدن مندز در دنیای فوتبال شد انتقال مورینیو از اسپورتیگ قهرمان اروپا به چلسی بوده است.

این انتقال به‌جز تأثیری که روی آینده مندز گذاشت تأثیر زیادی هم‌روی آینده فوتبال بازیکنان پرتغال داشت به‌طوری‌که بازیکنانی مثل تیاگو مانیش پائولو فریرا و پائولو‌کاروالیو یا مورینیو به لندن رفتند و تأثیر مثبتی روی فوتبال پرتغال گذاشت.

مندز با فعالیت‌هایی که در سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ داشت توانست جایزه بهترین ایجنت دهه کلوپ ساکر را دریافت کرد.

از مهم‌ترین کسانی که کار ایجنتی آن‌ها در اختیار مندز و شرکتی که او در آن فعالیت می‌کند می‌توان به کریس رونالدو آنخل دیماریا روبن دیاز خامس رودریگز برناردو سیلوا هستند که باارزش‌ترین بازیکن زیر نظر او روبن دیاز است.

 

مینو رایولا

 

مینو رایولا یکی از مهم‌ترین و جنجالی‌ترین ایجنت های دو دهه اخیر فوتبال دنیا است که در این سال‌ها دوئل او و خورخه مندز کمی از دوئل مسی و رونالدو نداشته است.

رایولا متولد ایتالیا است که در کودکی همراه خانواده خود به هلند مهاجرت می‌کنند.

یکی از خصوصیات منحصربه‌فرد رایولا تسلط او به هفت زیان انگلیسی فرانسوی آلمانی ایتالیایی اسپانیای پرتغالی و هلندی است که باعث شده او تبدیل به یک ایجنت بین‌المللی شود

رایولا خودش یک سالی در دوران جوانی به‌عنوان بازیکن فوتبال فعالیت می‌کرده بعد همان شروع به مدیریت همان تیمی که در آن بازی می کرده می‌کند از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۳ وارد دنیای ایجنتی شده است.

شروع کار ایجنتی رایولا در یک موسسه هلندی بوده که بازیکنان هلندی را به لیگ ایتالیا می فرستادند.که مهمترین انتقال این موسسه انتقال دنیس برگ کمپ در سال ۹۳ به اینتر بوده است.

بعد از یک دوره کوتاه فعالیت در این‌موسسه رایولا تصمیم گرفت از این موسسه جدا شود که برای خودش به طورمستقل کار کند

این دوران مصادف شده بود با مسابقات یورو ۹۶ و در این دوران با انتقال پاول ندود از اسپارتاک پراک به لازیو نام خودش را به عنوان یک ایجنت ماهر سرزبانها انداخت

بعد آن شرکت ایجنتی خودش را تاسیس کرد و به عنوان یک شخصیت حقوقی شروع به کار کرد

در سالهای اخیر سر انتقال پوگبا به منچستر خیلی نام رایولا شنیده شده و از این انتقال مبلغ ۲۵ میلیون یورو به عنوان پورسانت به رایولا پرداخت شده است

از بازیکنان معروفی که زیر نظر رایولا بودند می توان به رایکارد ، برگ کمپ ، پاول ندود،  زلاتان بالوتلی پوگبا دلیخت نام برد اما مهمترین بازیکن رایولا کسی نیست جز اریک هالند  گفته شده فقط حق ایجنتی رایولا بابت اریک هالند ۴۵ میلزون یورو است و عر تیمی که خواسته باشد هالند را جذب کند باید این مبلغ را به اول پرداخت کند

از انتقالهای جنجالی رایولا می توان به انتقال دوناروما به پاریسن‌ژرمن نام بود که تحت تاثیر رایوبا با میلان تمدید نکرد و به صورت آزاد به پاریس رفت

رایولا را می‌توان تأثیر گذارترین ایجنت این روزهای اروپا نام برد  پارها دیده‌شده که فقط به خاطر اینکه باشگاه در مذاکرات نتوانسته خواسته‌های او را اجرا کند جلوی انتقال آن بازیکن به آن‌ها را گرفته و او را به باشگاه دیگری منتقل کرده است.

 

کلام آخر:

پردیس فناوری کیش دوره های خود را تحت استانداردهای بین المللی کشور برگزار کرده و تمامی استاندارد ها و سرفصل های تعیین شده از طرف این سازمان را اجرا میکند . فراگیران پس از اتمام دوره می توانند در آزمون دوره شرکت کرده و در صورت قبولی مدرک مربوطه را دریافت کنند . این مدرک با قابلیت ترجمه رسمی (مهر وزارت امورخارجه و قوه قضاییه) امکان استفاده در بخش های دولتی و خصوصی در ایران و خارج از کشور را دارا می باشد .

 

 

ارتباط‌‌با‌ما :
تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰
نشانی : خیابان جمالزاده‌شمالی بعد از بلوار‌کشاورز پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵
شبکه‌های‌اجتماعی‌پردیس‌فناوری‌کیش :
سامانه‌آموزش‌مجازی‌رهیاران : www.rahyaranlms.ir 
کانال‌تلگرام kishtech@
 اینستاگرام    rahyaranlms            kishtech.ir
آپارات     kishtech