7 ورزش هیجانی که نمی دونستید وجود دارن

7 ورزش هیجانی که نمی دونستید وجود دارن

پردیس فناوری کیش_طرح مشاوره متخصصین صنعت و مدیریت_گروه تربیت بدنی :

هیجان و امتحان کردن کارهای جدید چیزیه که انتها نداره. تا وقتی که انسان به زندگی خودش روی این کره ادامه میده، همچنان میتونه با ایده ها و خلاقیت های جدید، هیجان زندگی خودش رو تامین کنه. یک مطلب پر شور و هیجان آماده کردیم از رشته های ورزشی جدیدی که احتمالا تا به حال چیزی ازشون نشنیدید.

شناور بودن در اقیانوس: Ocean Zorbing

برای امتحان کردن این رشته باید عاشق ریسک کردن باشید و دل رو بزنید به دریا. همونطور که از تصویر پایین مشخص هست، این رشته چندان امنیتی نداره و پیشنهاد می کنیم امتحانش نکنید، اما بد نیست بدونیم چه اتفاقاتی در دنیا میفته. رشته Ocean Zorbing که معادل فارسی نداره و ما ترجیح میدیم بهش “شناور بودن در دریا” بگیم، یکی از رشته های پر خطر دریاییه که در اون فرد درون یه استوانه شیشه ای قرار میگیره، و با راه رفتن درون این استوانه، جهات خودش رو درون آب تعیین می کنه. امتحان کردن این رشته احتمالا هیجان و لذت خیلی زیادی داره. شناور بودن وسز اقیانوس، کاری نیست که بشه هر روز و هرجا انجام داد. اما باید بدونید که درون این استوانه، هوا میتونه خیلی گرم بشه و خطر کمبود آب و هوای کافی میتونه تهدیدتون بکنه….

ورزش هیجانی: شناور بودن در اقیانوس: Ocean Zorbing

 مونی (تک چرخه کوهستان): Muni

شاید باورتون نشه که این تک چرخه های هیجانی میتونن تا 50 متر در ساعت سرعت بگیرند، چرخ های کوهستانی و توپی های خیلی قوی دارند که بهشون امکان ماجراجویی در مناطق مختلف رو میده. کریس هولم یکی از کسانی هست که با تک چرخه خودش دیوار چین و آتشفشان 6000 متری رو فتح کرده. به قول کریس، هر جایی که دوچرخه بتونه بره، تک چرخه هم میتونه.

ورزش هیجانی تک چرخه

قایق آسمانی: Skyaking

اگه توی فانتزی هاتون دوست دارید با چتر توی آسمون بپرید و بعد با یه قایق بادی روی یک دریاچه فرود بیاید، این رشته رو دوست خواهید داشت. این رشته ساده است، اما اونقدرها هم آسون که به نظر میرسه نیست. در سرعت های 50 ئتر در ساعت، آئرودینامیک قایق ممکنه باعث چرخش بشه و خطر سقوط مرگ آور رو به همراه خودش داشته باشه. مایلز دیشر طراح این رشته، انقدر با تمرین حرفه ای شده که میتونه یک عالمه شیرین کاری و حرکات نمایشی ر هم موقع سقوط با قایق آسمانی اش انجام بده.

ورزش هیجانی چتربازی

 

دره یخ نوردی: Ice Canyoning

دره نوردی با همون تکنیک ها و خطرات همیشگی رو با آبشارهای نیمه یخ زده و هوای زیر صفر درجه ترکیب کنید تا به این رشته برسید. این رشته کمتر از یک دهه است که راه افتاده و تقریبا در هر مکانی که در تابستونها امکان دره نوردی رو داره، و در زمستونها خیلی سرد میشه، انجام دادنش امکان پذیره. مثل هر ورزشی که با یخ سر و کار داره، این رشته هم خطر سقوط قندیل، بهمن و سرمازدگی رو به همراه خودش داره…

ورزش هیجانی یخ نوردی

تخته سواری روی یخ: Glacier Boarding

توده های یخ به اندازه کافی خطرنام هستند، اما با وارد کردن تخته های مخصوص یخ سواری، داستان به کلی عوض میشه. برای امتحان کردن این رشته، به شکم روی تخته هایی که روی آب و یخ شنوار هستند میخوابید و از لابهلای توده های یخ به پایین میاید. دقیقا مثل ماجراجویی توی یه پارک آبی، با این تفاوت که دمای آب خیلی سرده و خطر سرمازدگی تهدیدتون می کنه.

ورزش هیجانی یخی

دوچرخه الیپتیکال: Elliptical Biking

یه ماجراویی آروم و جالب که بیشتر شبیه کلاس های یوگا میمونه. دوچرخه های الیپتیکال توی ورزشگاه ها رو دیدین؟ اینها مدل محرک اون دوچرخه ها هستند. دیو کورنویث یکی از کسانی هست که در سفرهای طولانی به شیوه های مختلف تخصص داره. دیو تا به حال با دوچرخه الیپتیکال از کل اروپا گذشته. به گفته او، بالا رفتن از تپه ها با این وسیله راحت تره و موقع پایین اومدن میشه حتی با سرعت 50 متر بر ثانیه هم کنترلش کرد. ظاهرا دوچرخه الیپتیکال به خاطر ارتفاعی که از سطح زمین داره، یه حس رهایی خوب به آدم میده…

ورزش هیجانی دوچرخه الیپتیکال

شیرجه آزاد از صخره: Free Cliff Diving

شیرجه آزاد و پرش از صخره، دو رشته ای هستند که شاید فکر نمی کردید بشه ترکیبشون کرد. برای امتحان کردن این رشته، باید از یک صخره شیرجه بزنید، و بدون هیچ گونه امکاناتی و با نگه داشتن نفس، دنیای زیر آب رو کشف کنید. این رشته یکی از طبیعی ترین راه ها برای گردش در دنیای زیر آب به حساب میاد، اما اضافه شدن شیرجه از ارتفاع یک صخره میتونه دشواری ها و ریسک این رشته رو بالاتر ببره.

ورزش هیجانی پرش آزاد از صخره